Co je to čokoládová masáž a proč je tak úžasná
14 srpna 2023

Čokoládová masáž - sladké tajemství relaxace

Je to jako skrytý poklad v džungli ošetření těla - čokoládová masáž. Ruku na srdce, téměř každý z nás miluje čokoládu. Ať už je to sladká podívaná v ráji čokoládových pralinek nebo zasloužená odměna po náročném dni v podobě kousku hořké vysoce procentuální tabulky. Ale co takhle zkombinovat lásku k čokoládě a k relaxaci? Krispínský boom wellness procedur představil i pojem "čokoládová masáž", který se ale možná mnohým z nás jeví spíš jako exotická a možná trochu extravagantní fantazie. Má to ale svůj vědecký základ a skutečné benefity pro naše tělo a duši, které by bylo hříchem minout.

Čím je čokoláda pro tělo tak vzácná?

Už staré civilizace jako Mayové a Aztékové uznávali velkou hodnotu kakaových bobů. Tito malí hnědí bozi byli tak cenní, že se dokonce používali jako měna. Ale nejen to, byli také klíčovou součástí různých ceremonií a rituálů, a to nejen pro své skvělé chuti, ale také pro své léčivé a revitalizační vlastnosti. Kakaové boby obsahují antioxidanty, minerály a vitamíny, které pomáhají omlazovat a revitalizovat pokožku. Díky tomu je čokoláda perfektní doplněk k péči o tělo, a to jak uvnitř, tak navenek. Ale zařadit čokoládu do naší denní kráse a wellness rutiny může být trochu obtížné nebo může působit jako nesmyslné. Představte si, že si přidáváte kousek čokolády do vaší ranní kávy nebo večeří. To by bylo skvělé, ale také by se nám rychle přibírala na váze. Ale co takhle využít čokoládu lokálně, místo toho, abychom ji konzumovali? Je to právě to, co nám čokoládová masáž umožňuje.

Čokoládová masáž - očím neuvěřitelní výhody

Čokoládová masáž je počátek nového věku wellness rozkoše. Používá se přitom teplá čokoláda, která se aplikuje na tělo a jde částečně do pokožky, částečně se pak odstraní. Samozřejmě má to několik výhod, pokud jde o naši pokožku a celkové zdraví. První a naprosto úžasný efekt je samozřejmě nádherný pocit luxusu a hojnosti. Myslím, že Alena by se mnou souhlasila, když řeknu, že je těžké najít více dekadentní a hedonistický zážitek, než když vás někdo namazá teplou čokoládou. Druhou výhodou je pak hydratace pokožky. Stejně jako je dobré pro naše tělo konzumovat dostatek vody, je také důležité, abychom se postarali o naši pokožku tak, aby byla dostatečně hydratovaná. To nám pomáhá zůstat mladí a zdraví po delší dobu. A právě čokoláda nám v tom může pomoci. Její vysoký obsah antioxidantů a vitamínu E pomáhá hydratovat pokožku a zároveň ji chránit před škodlivými účinky volných radikálů a stárnutí.

Tipy a triky jak si užít čokoládovou masáž

Každý wellness zážitek je unikátní a individuální a to platí i pro čokoládovou masáž. Záleží na nás, jak se rozhodneme tento sladký rituál zažít. Někdo může preferovat profesionální salon, kde se dostane do rukou odborníků, kteří se starají o to, aby byl každý detail promyšlený. Jde o vůně, teplotu, hudbu, vše je připraveno tak, aby se zážitek stal dokonalou symfonií smyslů. Ale jak říká má drahá Alena, není nic lepšího, než když si tento zážitek můžeme vytvořit sami v pohodlí našeho domova. Je to úžasné, jak málo stačí. Stačí kvalitní čokoláda, vhodná pro tělové ošetření, několik svíček a trocha času pro sebe. A pokud máte partnera, který je stejně jako vy ochotný se ponořit do tajů čokoládové masáže, máte vyhráno. Ale pozor, jak Alena správně upozorňuje, je důležité si předem připravit nějaké ručníky nebo plachty, protože čokoláda umí dost flekat.

Čokoládová masáž jako životní styl

A kdo říká, že čokoládová masáž je jen pro ženy? Jsem přesvědčený, že muži si tuto proceduru rovněž zamilují. Sám mám zkušenosti s čokoládovou masáží a musím říct, že se jedná o jednu z nejpříjemnějších forem relaxace. Pokud navíc uznáváte principy slow living a užívání si každého okamžiku, je čokoládová masáž tou pravou volbou pro vás. Je to trojice nejlepších věcí na světě: čokoláda, masáž a relaxace. Těžko se dá najít něco, co by vás dokázalo více uvolnit a odstresovat. Ať už je to doma nebo v profesionálním salonu, jedno je jisté: čokoládová masáž je zkrátka úžasná.