Jak čínská masáž může pomoci při bolestech krku.
14 srpna 2023

Význam a vliv čínských masáží

O neskutečné hodnotě tradiční čínské medicíny mi asi nikdy nepřestane být líto. V našem západním světě je škoda, že tak často opomíjíme to, co bylo považováno za léčebné tisíce let v řadě dávných kultur. A povídky o ní se objevují všude - od starověkých textů k nejaktuálnějším vědeckým studiím. Jeden z nejznámějších aspektů tradiční čínské medicíny, čínská masáž, neboli Tui Na, je něco, co si získalo obzvláštní místo v mém srdci.

Co je to čínská masáž, neboli Tui Na?

O Tui Na se mluví jako o péči spojené s duší, myslí a tělem. Je to hodně těžké vysvětlit, jak funguje, protože se jedná o tak unikátní a rozmanitou metodu, ale zkusím to tak, jak nejlépe to umím. Tui Na je forma manuální terapie s širokou škálou technik, které jsou naměřené na konkrétní oblasti těla a specifické druhy bolestí. Každý, kdo se setkal s nějakou formou manuální terapie, je schopen pochopit, že jde o něco víc než jen o tlak na určité body na těle. Jde o vytváření prostoru, propojení, porozumění a změnu.

Jak funguje a proč mi může pomoci?

Proč je čínská masáž tak účinná? Ptáte se, jak může být něco tak jednoduchého, jako je masáž, schopné úlevy od chronické bolesti, například v krku? Důvod je, že Tui Na nejenže cílí na souvislosti mezi tělem a myslí, ale také se snaží pochopit, jak naše tělo funguje jako celek, jak mezi sebou všechny části našeho těla souvisejí.

Můj osobní příběh s čínskou masáží

Jako někdo, kdo trpí chronickou bolestí krku, jsem toho zažila opravdu hodně. Můj králíček Max je svědkem mnoha nocí, kdy jsem se snažila najít nejlepší polohu, aby mi krk nebolel. Ale všechno se změnilo, když jsem objevila čínskou masáž. Po několika sezeních u místního maséra se mi podařilo bolest úplně zmírnit. Připadalo mi to jako zázrak - konečně jsem mohla fungovat jako normální člověk bez konstantní bolesti.

Náš krk a jeho komplikovaná role v našem zdraví

Pokud pociťujete bolest v krku, nejspíš to bude souviset s nepříjemnými různými faktory, jako například sedavým zaměstnáním, nevhodným polohováním těla, stresem, nedostatkem spánku a podobně. Krk je velmi důležitá součást našeho těla, protože spojuje hlavu a tělo a je zodpovědný za poměrně vysoký počet úloh. Z toho důvodu je naprosto klíčové udržovat naši krční páteř v co nejlepším stavu.

Tipy a doporučení pro čínskou masáž

Jsem velkým zastáncem toho, že bychom měli experimentovat a hledat to, co nám skutečně funguje. Je důležité najít dobrého odborníka na čínskou masáž. Důvěřujte své intuici při výběru toho správného terapeuta. A v neposlední řadě, mějte trpělivost. Je možné, že úleva nepřijde okamžitě. Ale nevzdávejte to. Vždy pamatujte, že jste jediný, kdo může nejlépe poznat, co je pro vás nejlepší. A tak, teď už víte, jak čínská masáž může pomoci při bolestech krku. Vzbuzuje vás to k zamyšlení? Přemýšlíte o tom, že byste zkusili Tui Na?