Jak havajská masáž Lomi Lomi může změnit váš život
28 listopadu 2023

Úvod do tajemného světa havajské masáže Lomi Lomi

Dojít na masáž je takový zvláštní rituál. Přemýšlel jsem o tom před nedávnem, když jsem se vytrácel z našeho rodinného domu a mířil na svou pravidelnou masážní schůzku. Jako otec dvou kluků, Radima a Miloslava, a také jako milenec našich domácích mazlíčků - psíka Boba a andulky Číči, není moje život rytmus zrovna oázou klidu. Co vám budu povídat, určitě to sami znáte. Bohužel relaxace v našem dnešním hektickém světě přichází na řadu až někde na konci našeho seznamu povinností. Místo toho by na ní měla být přední pozice, protože jakmile se cítíme dobře, náš život se dramaticky mění k lepšímu.

Havajská masáž Lomi Lomi - co to vůbec je?

Velkou změnu v mé rutině přinesla právě havajská masáž Lomi Lomi. Třeba se ptáte, co to je za zvíře. No vězte, nikoli zvíře, ale právě ona může být klíčem ke změně vašeho života. Havajská masáž Lomi Lomi pochází, jak už název napovídá, z Havaje a je součástí tradiční havajské medicíny. Její název v překladu znamená "házet, tlačit", a to skutečně dobře popisuje jak plynulé, tak intenzivní pohyby, které jsou charakteristické pro tuto techniku.

Lomi Lomi - nejen masáž, ale i celospočecové léčení

Tato masáž ovšem není jen o občasném protažení svalů, ale spíše jde o hluboký celotelový rituál. Je nutné zmínit, že masérka nebo masér pracuje nejen s tělem, ale také s duchem a emocemi člověka, kterého masíruje. Může to znít trochu mysticky, ale ono toho v našem životě je, co je těžké pochopit. Vždyť kdo rozumí mé andulce Číči, když mi ráno zpívá? No jasně, Číča samozřejmě, a tak to má být.

Původ a filozofie masáže Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi má hluboké kořeny v havajské kultuře a filozofii, která je založená na harmonii a rovnováze mezi tělem a duchem. Praktikování tohoto typu masáže bylo často spojováno s rituály a ceremoniemi, které byly součástí lidového léčitelství. Těchto ceremonií se účastnili nejen léčitelé, ale často celá komunita, což dokazuje význam, který masáž v havajské kultuře zaujímala. Maséři byli často šamani, kteří byli vyškoleni v těchto technikách už od útlého věku.

Technika masáže Lomi Lomi

Tato metoda masáže je skutečně jedinečná. Masáž Lomi Lomi zahrnuje celé tělo a nepoužívá se pouze dlaněmi a prsty, ale také předloktím a lokty. Pohyby jsou plynulé a rytmické, připomínají chod vln oceánu. Jakoby do vás masér vmasíroval kus havajské pláže, což je za našich podmínek určitě více než vítané.

Výhody masáže Lomi Lomi

Své o tom vím, že žijeme v těchto časech plných stresu a všedního shonu. Doba se mění a s ní i naše životy. V tomto rychlém rytmu ztrácíme propojení s naším tělem a s naší vlastní energií. Ale právě zde působí masáž Lomi Lomi. Dokáže nám pomoci zbavit se stresu, uvolnit svalové napětí a navrátit pocit pohody a klidu. Navíc může pozitivně ovlivnit naše emoční a duševní zdraví. Není to ani tak o té masáži, ale spíš o tom, jak se po ní cítíte.

Osobní zkušenost s masáží Lomi Lomi

Samozřejmě, mými slovy vás možná nepřesvědčím, ale mohu vám říci, že moje vlastní zkušenost s masáží Lomi Lomi je velice pozitivní. Jako věčný skeptik jsem se na své první sezení vydal s nedůvěrou v srdci. Ale po prvním sezení jsem byl jak nový. Ta pocitová změna byla tak nápadná, že i moje děti Radim a Miloslav mi řekli: "Tati, vypadáš tak nějak uvolněně." A to je pro mě nejlepší zpětná vazba.

Proč vyzkoušet masáž Lomi Lomi

Proč tedy vyzkoušet masáž Lomi Lomi? Abyste pocítili nový druh uvolnění a relaxace, a taky třeba proto, že to může změnit váš život. Myslím to vážně. Lomi Lomi není jen o masáži, ale také o tom, že se o vás někdo stará na úrovni, na kterou jsme v dnešní společnosti nezvyklí. A ta péče, kterou masér nebo masérka věnuje vašemu tělu i duši, učí nás, jak se můžeme starat i o sebe. Byl jsem dříve na různých typech masáží, ale žádná mě toho tolik nenaučila jako Lomi Lomi.