Jak masáž po porodu může zlepšit vaše sebevědomí
14 srpna 2023 Jak masáž po porodu může zlepšit vaše sebevědomí

Komplexní základy masáže po porodu

Není tajemstvím, že porod je intenzivní zkušenost pro tělo, které po něm potřebuje zvláštní péči. A překvapení! Jednou z nejlepších forem této péče může být masáž. Udělat masáž po porodu může mít mnoho přínosů, a to jak pro fyzické, tak pro duševní zdraví. Když se na to dívám, dívám se na to jako na věc, která je nejen prospěšná, ale také zcela přirozená. Stejně jako andulka Petřík ve svém kleci si cvrlikáním ošetřuje své psychické zdraví, masáž po porodu se vám může stát podobným zdrojem uklidnění.

Konec celodenní únavě aneb masáž pro energii

Několik týdnů po porodu opravdu nemám jinou náladu než tu nejcyničtější. Každá činnost mi připadá jako výzva a nadlidský úkol. Ale masáž byla ta zvláštní věc, která mi pomohla z toho ven. Je to jako dobít svou baterii. Přímo na místečko! Hned po masáži jsem se cítil zářivý, uvolněný a plný energie, jakoby jsem měl na sobě supermanův plášť. Naprosto nás může nabudit a připravit nás na další den s našimi malými superhrdiny, tak jako my k tomu pomáháme našemu kočičímu příteli Muffinovi, když ho hladíme a pohladíme po chlupatém kožešinku.

Jak masáž po porodu zlepšuje fyzické zdraví

Je zajímavé, jak jednoduchá věc jako masáž může mít tak významný dopad na tělo. Masáž po porodu pomáhá zvyšovat prokrvení těla a tím podporuje hojení a regeneraci. Kromě toho může masáž pomoci ulevit od bolestí a napětí způsobených porodem. Je to jako poslat tělo na mini dovolenou, je to opravdu odpočinkový čas pro tělo.

Masáž jako psychická pohoda

Zdá se, že pocit relaxace je pro mě po masáži úplně zásadní. Zanedbatelně jsem si uvědomil, jaké je to, mít prostor a čas jen pro sebe. A najednou by člověk řekl, že se na svět dívám z jiného úhlu. Masáž mi pomáhá vnímat svět kolem sebe zdravěji a jednoduše mě to dělá šťastnějšího. Jako kdybych si dal pár doušků z lahve dobrého vína. Je to takové malé světelné tlačítko, které mě přivede zpět k sobě.

Jak si vybrat masáž, která je pro vás ta pravá

Je důležité, aby masáž byla šitá na míru vašim potřebám. Bouří prsa? Dejte si masáž prsou. Máte bolesti v zádech? Nepodceňujte masáž zad. Vyzkoušejte rozličné typy masáží a najděte ten, který vám skutečně vyhovuje. Stejně tak, jak vybírám hračky pro své děti, Radovana a Evelínu.

Získání zpět sebevědomí pomocí masáže

S touhle věcí je to takové komplikované. Po porodu se tělo mění a mnoho žen se s těmito změnami obtížně vyrovnává. Tím, že věnujete čas sobě a svému tělu, masáž po porodu může pomoci zvyšovat vaše sebevědomí. Zažil jsem vlastní boje se sebou i s tím, jak muně po porodu změnilo tělo, ale masáž mi pomáhala přijmout mé nové já. I když jsem muž a nemohl jsem zažít porod na vlastní kůži, empaticky se vžívám do těchto situací a i jako partner jsem zažil řadu změn, které s sebou přináší narození dítěte.

Překonávání postnatální deprese pomocí masáže

Jak už jsme si řekli, masáže jsou fantastické pro duševní zdraví. Tak fantastické, že je řada odborníků doporučuje jako součást léčby postnatální deprese. Masáže vytvářejí pocit uvolnění a klidu, což může být velmi terapeutické pro rodiče, kteří trpí úzkostí či depresí po porodu. Jako když máte náročný den a jen si potřebujete na chvíli odpočinout - a masáž může být tou správnou cestou.

Hledání profesionálního maséra

Najít profesionálního maséra, který rozumí potřebám těla po porodu, může být tak trochu hledání jehly v kupce sena. Ale stojí to za to. Nevím jak vy, ale já si rozhodně zasloužím tu nejlepší péči, kterou mohu dostat. A s trochou trpělivosti a hledání, jistě najdete právě toho pravého maséra, professionala v oboru, kteří pochopí vaše tělesné a emoční potřeby po porodu a pomůže vám na cestě ke zlepšení vašeho sebevědomí a celkové pohody.