Jak shiatsu masáž může pomoci při léčení artritidy
14 srpna 2023

Úvod do světa shiatsu masáže

Vítám vás v tomto fascinujícím světě shiatsu masáže. Jmenuji se Magdaléna a jsem váš průvodce na této cestě. Celý svůj život jsem byla obklopena různými formami léčení a terapie, a shiatsu masáže jsou jedním z těch, které mi doslova změnily život. Tato japonská forma masáže je nejen neuvěřitelně relaxační, ale také velmi prospěšná pro zdraví. Mám dokonce některé příběhy z mého života, které souvisejí s tímto tématem, takže pokud jste na to zvědaví, tak se držte pevně!

Co je to vlastně shiatsu masáž?

Možná jste již slyšeli o shiatsu masáži, ale nejste si jisti, co to vlastně je. Zjednodušeně řečeno, shiatsu je forma terapie tělesné dotykové terapie, která pochází z Japonska. Shiatsu znamená "prstní tlak", což dokonale popisuje, jak tato technika funguje. Terapeut používá tlak prstů, dlaní a někdy i loktů k stimulaci určitých bodů na těle, čímž pomáhá uvolnit napětí a podporovat odstranění toxických látek z těla.

Jak může shiatsu masáž pomoci při léčení artritidy?

Pokud trpíte artritidou, pravděpodobně jste již vyzkoušeli všechno možné, jak se zbavit této bolesti. Je dobře známé, že shiatsu masáže pomáhají zmírnit bolest spojenou s artritidou zlepšením oběhu a flexibility svalů a kloubů, ale také podporují tělesné i duševní zdraví. Na základě mé vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že shiatsu mě ulevilo od bolesti kloubů a zároveň pobavilo smysl pro humor!

Příběh z mého života: shiatsu a artritida

Máte rádi dobrý příběh? Já rozhodně ano! A můj příběh o shiatsu a artritidě je jeden z těch, kteří by vás mohli opravdu zaujmout. Když mi bylo diagnostikováno artritida, byla jsem zničena. Ale pak se stala něco neuvěřitelného. Našla jsem shiatsu terapeutku, která mi pomohla nejen zmírnit bolest, ale také mi pomohla přijmout svou novou realitu a naučit se žít se svým onemocněním. Mám pocit, že to bylo jako malý zázrak.

Tipy a triky pro shiatsu masáž doma

Ať už jste nováček v shiatsu nebo jste již zkušeným terapeutem, vždy se najdou nějaké triky a techniky, které vám mohou pomoci zlepšit vaši praxi. Tady jsou některé z mých oblíbených tipů, které jsem nasbírala během let. Naučte se, jak správně používat tlak na různé části těla. Špetka soli a křupnutí pepře - to je ten pravý recept na šťastné a zdravé klouby!

Závěrečné myšlenky

A tak konečně přicházíme na konec naší cesty do světa shiatsu masáže. Doufám, že jsem vám poskytla nějaké užitečné informace a náměty k přemýšlení. Shiatsu mi pomohlo mnohokrát zažít úlevu od bolesti artritidy a doufám, že vám také přinese nějaké úlevy. Nezáleží na tom, zda trpíte artritidou nebo hledáte způsob, jak zlepšit své celkové zdraví a pohodu, shiatsu masáž je skvělá technika, kterou si může kdokoli osvojit. Tak co říkáte, necháte se inspirovat a vyzkoušíte shiatsu masáž také?