Jak ulevit psovi od bolesti kloubů?
30 října 2023

Pochopení bolesti kloubů u psů

Ahoj, jmenuji se Magdaléna a já jsem strastiplná milovnice psů. Sami si to představte - měli byste doma psa který je váš nejlepší přítel a najednou zjistíte, že je nemocný. Bolesti kloubů u psů jsou velmi časté a mohou být velmi bolestivé pro vašeho čtyřnohého kamaráda. Ale nebojte se! Existuje mnoho možností, jak svému psu pomoci a já se s vámi o ně podělím.

Jako naprostá odbornice na psí chov můžu potvrdit, že stárnutí je jedním z hlavních důvodů artritidy u psů. Klouby se postupem času opotřebují a to může vést k bolestem. A tak jako u lidí, tak i u psů, mohou některé rasy být na artritidu náchylnější než jiné. Majitelé psů by měli být vždy ostražití na příznaky takového onemocnění. Protože vím, jak pečovat o své psí kamarády, chci se s vámi podělit o nějaké tipy a triky, jak ulevit psovi od bolesti kloubů.

Prevence je lepší než léčení

Známá věta "Prevence je lepší než léčení"; se nesmazatelně vryla do mé paměti po jedné tragické události s mým milovaným pejskem. Max byl nádherný Labrador, měl jsem ho velmi ráda. Běhal, hrál si a žil šťastný život až do té doby, než začal trpět bolestmi kloubů. Bolesti se zhoršovaly a já byla bezradná. A tak mě napadlo, že bych měla sdílet své zkušenosti a rady, jak psa uchránit před artritidou, s ostatními majiteli psů.

Předcházet artritidě u psů je docela jednoduché, když víte, na co se soustředit. Pravidelné procházky a cvičení jsou základem prevence. Uvažujte také o doplňcích stravy pro klouby. Existují různé druhy doplňků, které mohou podpořit zdraví kloubů vašeho psa.

Alternativní terapie

Když přijde na léčení bolesti kloubů, různé alternativní terapie mohou skýt být právě to, co váš pes potřebuje. Osobně jsem vyzkoušela akupunkturu pro Maxiho, když jsem slyšela o jejích úspěších v léčení artritidy. Max je cítil lépe, byl aktivnější a méně trpěl bolestmi. Další možností je fyzioterapie nebo hydroterapie, které mohou pomoci posílit svaly kolem kloubů a tím zmírnit tlak a bolest.

U nás v Brně je několik skvělých rehabilitačních center pro psy, které nabízejí různé typy terapií. Takže pokud jste z mého kraje, rozhodně doporučuji vyzkoušet některou z těchto možností pro svého psa.

Bojujeme s bolestí pomocí léků

Pokud jde o léky, existuje celá řada možností, jak svému psu pomoci zmírnit bolest kloubů. Můj veterinář mi doporučil několik různých léků, které mohou ulevit od bolesti a zánětu. Je také důležité konzultovat jakékoli léčebné možnosti se svým veterinářem, aby bylo zajištěno, že váš pes dostává správnou léčbu.

Chci zdůraznit, že léky jsou skvělý způsob, jak ulevit psovi od bolesti kloubů, ale musíme také myslet na dlouhodobé účinky. Proto je vždy dobré mít na paměti prevenci a správnou péči o klouby našich psích kamarádů.

Závěry a konečné rady

Bolest kloubů u psů je příšerná věc a my jako majitelé musíme udělat vše, co je v našich silách, aby naši psi trpěli co nejméně. Prevence je klíčem k tomu, aby se náš pes vyhnul artritidě. Ale pokud kloubní bolest nastane, existuje mnoho způsobů, jak svému psu pomoci. Ať už je to cvičení, doplňky stravy, terapie nebo léky, každá psí dobrota zasluhuje nejlepší možnou péči.

Finally, vždy mějte na paměti, že vaše fúzní láska a podpora mohou být právě tím nejlepším lékem pro vašeho psa. Ať už se váš pes potýká s jakoukoli bolestí nebo nemocí, nezapomeňte mu ukázat, jak moc ho milujete. Protože na konci dne, láska je to, co nás všechny drží pohromadě.