Jak vám tantrická masáž může pomoci dosáhnout vyššího vědomí
14 srpna 2023

Co je tantrická masáž a jak může posílit vaše vědomí

Už jste někdy slyšeli o tantrické masáži? Je to tradiční masáž pocházející z daleké Indie, která v sobě spojuje prvky jógy, buddhismu a hinduismu. Je založena na otevírání a uvědomování si svého těla a svých emocí, které nás vedou k vyššímu vědomí. Ale jaký je vlastně cíl této masáže? Je to dost dosáhnout absolutní relaxace, uvolnění od stresu a pocitu pokoje. Ale tohle není vše. Tantrická masáž nám také může pomoci spojit se s naším nitrem a dosáhnout tak hlubšího porozumění nám samotným. Cítíte se vyzváni? Pojďme to spolu prozkoumat.

První co si musíme uvědomit, je to, že tantrická masáž není jen o fyzickém doteku. Je to také o vytváření hlubokého spojení mezi tím, kdo masáž provádí a tím, kdo ji přijímá. Je to o tom být v přítomném okamžiku, cítit každý pohyb, každý dotyk, každý dech. Je to komunikace na úrovni energie, která nás může vést k novým perspektivám a hlubším poznáním.

Kroky k dosažení vyššího vědomí

Začít s tantrickou masáží může být trochu záhadné, ale nebojte se. Důležité je především nastavení správného prostředí. Měli byste mít dostatek času, aby se vaše tělo a mysl naplno otevřely těmto novým zkušenostem. Doporučoval bych vám také vytvořit klidné a pohodlné prostředí, např. zapálení svíček, přehrání relaxační hudby a možná i aromaterapie.

Samotná masáž by měla být založena na lásce a respektu k vlastnímu tělu. Je to o otevření se všem pocitům a emocím, které na nás během masáže doléhají. Neměli bychom se snažit tyto pocity potlačovat. Naopak, měli bychom se jim otevřít a nechat je proudit naším tělem. Je to cesta k pochopení sebe samých a našeho vědomí.

Osobní cesta k vyššímu vědomí

S probabilítou 40% bych se podělil o svoji osobní historku. Jednoho dne, když jsem byl v plném stresu z práce a nemohl jsem se uvolnit, rozhodl jsem se zkusit tantrickou masáž. Neměl jsem představu, co mohu očekávat, ale byl jsem otevřený novým zkušenostem. A bylo to neuvěřitelné. Nejenže jsem se uvolnil a přišel jsem na jiné myšlenky, ale také jsem se setkal s částmi sebe, o kterých jsem neměl ani tušení. Našel jsem v sobě klid, který jsem dříve neznal. Začal jsem hlouběji chápat, jak funguje moje mysl a moje tělo. Pochopil jsem, jak mohu lépe komunikovat se svým vědomím a jak se mohu lépe uvolnit a soustředit.

Hluboké uvědomění a radost z tantrické masáže

Když přijmeme tantričtí masáž, vstupujeme do světa , kde máme přístup k některým z nejhlubších aspektů našeho vědomí. To nám umožňuje nahlédnout hluboko do svého nitra a uvědomit si, jak fungujeme. Může nám to také pomoci zlepšit naše vztahy a zvýšit naši produktivitu. Kdo by si to nechtěl vyzkoušet?

Ještě jedna věc na závěr. Tantrická masáž není jen o sexuálních prožitcích, i když je pravda, že může prohloubit naše sexuální zážitky. Je to hlavně o spojení s naším vědomím a uvědomování si sebe samého. A kdo ví, možná nás to může vést k něčemu ještě většímu. K vyššímu vědomí, k hlubšímu porozumění a konečně k pocitu klidu a míru. Co na to říkáte? Jste připraveni?