Představujeme medovou masáž: Nový způsob relaxace
4 prosince 2023

Čím je medová masáž?

Pravděpodobně jste už slyšeli o mnoha druzích masáží. Shiatsu, reflexologie, hot stone, thajské, nebo dokonce čokoládové masáže. Ale představím vám novou techniku, kterou pravděpodobně ještě neznáte. Jmenuje se medová masáž. Ano, slyšíte správně, technika masáže právě s medem! Za posledních pár let jsem vyzkoušel řadu různých masáží v různých salonech po celém světě. Ale když jsem zjistil, že medovou masáž nabízí jeden salon těsně u mého bydliště v Ostravě, naprosto mě to zaujalo.

Při medové masáži se používá med jako hlavní ingredience. Měl jsem pár obav, jak se takováto masáž bude cítit, ale nakonec to bylo neuvěřitelně příjemné a relaxační. Med se přitom nanesl na tělo a při masáži vytvořil jakýsi 'lepivý' dopad na kůži. Zprvu to bylo možná trochu divné, ale v průběhu celé masáže jsem dokázal velmi dobře relaxovat.

Jak medová masáž funguje?

Medová masáž začíná nejdříve lehkým hřátím medu na pokojovou teplotu. To pomáhá uvolnit jeho léčivé vlastnosti a také usnadňuje aplikaci na kůži. Poté je med nanesen na kůži a je prováděna masáž. To je obecně vykonáváno hlubokými a zpomalenými pohyby, které stimulují krevní oběh, napomáhají detoxikaci a podporují relaxaci těla a mysli.

Výhody medové masáže

Med je zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů, které pomáhají omlazovat pokožku. Při medové masáži tyto látky pronikají přímo do pokožky, pomáhají udržovat její pružnost a elasticitu a podporují její regeneraci. Kromě toho má med antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci při léčbě různých kožních problémů, jako je akné nebo suchá kůže.

Trocha osobní zkušenosti

V mém osobním případě jsem si medovou masáž vyzkoušel hlavně kvůli boji s suchou pokožkou, kterou trpím už od dětství. Paradóxem je, že s medem jsem jako dítě zvládal náročnou léčbu ekzému. A tak přišel čas se s touto báječnou a léčivou složkou setkat znovu, tentokrát v podobě masáže. A to bylo něco úplně jiného.

Nejenže masáž byla velmi příjemná a relaxační, ale také jsem zaznamenal zlepšení stavu své pokožky. Suché skvrny se začaly zmenšovat a celkově je moje kůže nyní mnohem hydratovanější a zdravější. To je skvělé, když vezmete v potaz, že jsem vyzkoušel celou řadu různých krémů a lotions, které mi nakonec nepomohly ouplně tak jako medová masáž.

Pár tipů na závěr

Jestli plánujete vyzkoušet medovou masáž, zde je pár tipů. Zaprvé, ujistěte se, že masér, který medovou masáž provádí, je kvalifikovaný a má zkušenosti. Medová masáž vyžaduje určitou techniku a pokud ji nebude provádět profesionál, nebudete si masáž užívat tak, jak byste měli.

Zadruhé, pokud máte alergii na včelí produkty, doporučuji vám, abyste před masáží provedli patch test, kde na malý kousek kůže nanesete trochu medu a počkáte pár hodin, jestli se neobjeví nějaké reakce.

A na závěr, užijte si to! Koneckonců, je to váš čas k relaxaci a očistě. Medová masáž může skutečně přinést mnoho benefitů a já jsem velmi rád, že jsem se rozhodl ji vyzkoušet. Doufám, že také objevíte její úžasné vlastnosti a začnete se cítit lépe nejen na těle, ale i na duši. Přeji vám krásné zážitky s medovou masáží. Těším se na vaše zkušenosti a dojmy. Medové masáže zdar!