Proč byste měli zvážit vakuoterapii jako součást svého zdravotního plánu
14 srpna 2023

Vstup do světa vakuoterapie

Na svých cestách za zdravím jsem narazil na něco, co se nazývá vakuoterapie. Zní to jako něco z budoucnosti, že? Kdybych měl zápas s vysavačem, pravděpodobně by to bylo blízko. Ale ta věc, je to právě naopak. Vakuoterapie je relativně nová metoda léčby, která využívá podtlak k odstranění odpadních látek z těla.

A třebaže nová, vakuoterapie se neustále zlepšuje a inovuje. Kdo ví, možná jednoho dne budeme moci říci: "Nevadí mi to, abych byl odsát." Klidně bych řekl, že v budoucnu budeme moci odsávat i své starosti a stres. A upřímně řečeno, co bychom potřebovali víc než odsát všechny naše starosti?

Jak vakuoterapie funguje

Teď, tím nemyslím, že se lze vysát jako vrstva prachu. To by bylo hloupé, že? Ale jak to tedy funguje? Přiřaďte si na chvíli masku na obličej. Dýcháte. Pak vdechujete vzduch, který obsahuje kyslík. Masku odstraníte a najednou si uvědomíte, že se váš dech stal hlubším, čistším. To je ono, co dělá vakuoterapie.

Metoda využívá zařízení k vytvoření podtlaku na určité části těla. Tím dochází k zlepšení prokrvení tkání a odvádění odpadních látek. Teď si představte, že se tento proces odehrává na celém vašem těle. Nejenže se budete cítit lépe, ale také budete vypadat lépe. A to je přesně to, co chceme dosáhnout, že?

Přínosy vakuoterapie pro naše zdraví

Pravdou je, že vakuoterapie má celou řadu pozitivních účinků na naše zdraví, které si možná ani neuvědomujeme. Jedním z nich je zvýšení krevního oběhu. A proč je to důležité? Krev je to, co nás udržuje naživu. Je to náš vlastní superhrdina, který bojuje proti všem těm zlým bakteriím a virům.

Vyšší krevní oběh rovnající se větší množství kyslíku a živin pro naše buňky. Což je skvělé, protože naše buňky jsou jako malé továrny. Potřebují raw materiál, aby mohly fungovat efektivně. A víte co? Kyslík a živiny jsou ty raw materiály, které potřebují.

Srovnání vakuoterapie a jiných terapií

Teď, když už víme, co je vakuoterapie a jaké výhody přináší naše zdraví, asi se ptáte, jak se to srovnává s jinými metodami léčby. To je dobrá otázka. A právě to je důvod, proč jsou porovnání důležitá. Srovnání nám umožňují zjistit, co je pro nás nejlepší.

Srovnejme například vakuoterapii s klasickou masáží. Masáž je skvělá, pomáhá uvolnit svaly a zlepšuje krevní oběh. Ale vakuoterapie jde ještě dál. Prostřednictvím podtlaku může odstranit odpadní látky, které se mohou hromadit v tkáních po delší dobu. A přestože masáže jsou skvělé, nemohou dosáhnout této úrovně hloubky.

Můj vlastní zážitek s vakuoterapií

Můžu o vakuoterapii mluvit hodně, ale nic se nevyrovná osobní zkušenosti. Takže se podělím o svůj vlastní příběh. Vážně, připravte se na jízdu.

Před lety jsem byl na dovolené s rodinou v Karlových Varech. Hrál jsem na pláži se svým synem Dominikem a naším bulldogem Presso. Dominik mě vyprovokoval, abych se zúčastnil závodu. Byl jsem přesvědčený, že ho snadno porazím (nehledě na moji střední dobou a Pressova potěšení z mých utrpení).

Výsledky závodu ale nebyly tak, jak jsem očekával. Skončil jsem druhý...teda, ve skutečnosti třetí, jelikož Presso neuvěřitelně vyhrál. Napadá vás, jaký byl zdroj Pressovy energie? Klobása, kterou na něj vyhodil Dominik. Prohrál jsem nejen kvůli Pressovi a Dominikovi, ale také kvůli klobáse.

Výsledkem mého neúspěchu byl silný pocit únavy a svalové bolesti na druhý den. Ale pak jsem se slyšel o vakuoterapii. Tak jsem si řekl, proč ne? Po terapii jsem se cítil jako nový člověk. Bolesti zmizely a znovu jsem se cítil energicky.

Od té doby pravidelně využívám vakuoterapii jako součást mého zdravotního plánu. Ať už se chystáte na maraton nebo jen na plážový volejbal, vakuoterapie vám může pomoci zvládnout náročné zátěže a zotavit se.

Zkrátka a dobře, pokud jsem vás ještě neřekl, vakuoterapie je skvělá. Může to být přesně to, co hledáte, pokud chcete zkvalitnit svůj zdravotní plán. Takže, co říkáte? Pojďme odsát naše starosti a zacvičit si s výhledem na lepší zítřky.