Vakuoterapie: Co potřebujete vědět
14 srpna 2023

Úvod do světa vakuoterapie

Musím se přiznat, že když mi Zuzana poprvé řekla o vakuoterapii, myslel jsem, že mě má na legraci. Ale brzy jsem zjistil, že to není jen nový trend wellness průmyslu, ale seriózní terapeutická metoda s počátečky až ve starověkém Egyptě. Vakuoterapie je forma terapie, která využívá tlakové rozdíly k léčení těla a mysli. Velmi se mi líbí, jak se toto zdravotnictví spojuje s historií a kulturou.

Taková malá historická exkurze do vakuoterapie

Jestli mě znáte, víte, že miluju historii. A při tomto výzkumu jsem byl upřímně fascinovaný. Vakuoterapie má své kořeny ve starověkém Egyptě, kde byla používána k léčení řady chorob. Dostala se až do staré Číny, kde byla používána v kombinaci s tradiční čínskou medicínou. A teď je to zpět ve hře na našem moderním trhu se zdravotní péčí. Fascinující, že?

Princip fungování vakuoterapie

Vakuoterapie funguje na základě principu vakuové pumpy, která vytváří podtlak pomocí dlaní nebo speciálního přístroje. Tento podtlak masíruje tělo a tím ještě více prokrvuje danou oblast. Krev je zdrojem života a když krev proudí lépe, tělo se hojí rychleji. To je přirozený způsob, jak stimulovat tělo k samoobnově a já to prostě miluju.

Pozitivní účinky vakuoterapie na tělo

Ptáte se, co všechno vakuoterapie dokáže? Musím říct, že je tu docela dlouhý seznam. Mejme ale na paměti, že jakékoliv terapeutické metody mohou fungovat různě na různé lidi. Nicméně se říká, že vakuoterapie pomáhá s bolestmi zad, migrénami, stresem a úzkostí. Pomáhá také s detoxikací těla a zlepšuje jeho oběh. Zuzana také říká, že věci, jako jsou cellulitida a problémy s kůží, mohou také profitovat z této terapie.

A co na to říká věda?

Jako vášnivý blogger jsem se nemohl uzdržet a musel jsem se trochu ponořit do vědeckých studií na toto téma. Existuje několik studií, které potvrzují účinnost vakuoterapie. Nicméně, věda stále pracuje na jejím plném pochopení a shromáždění dalších empirických důkazů. Jako příznivec vědy se těším na výsledky dalších výzkumů.

Kdy asi není vakuoterapie tou správnou volbou?

Jak u každé léčebné metody, je důležité vědět, kdy je ta metoda vhodná a kdy se jí raději vyhnout. Lidé s určitými zdravotními problémy, jakými jsou krevní choroby, srdeční problémy nebo kožní infekce, by měli být opatrní. Vědy nikdy nezaskočí, ani doktorům neprojdou všechny případy, takže je důležité být informovaný.

Závěr: vakuoterapie, vyzkoušejte ji sami

Na závěr bych řekl, že vakuoterapie je skvělá technika pro ty, kteří hledají přírodní a historicky ověřené metody léčby. Každý z nás je jedinečný, takže neexistuje univerzální řešení pro všechny. Proto je důležité najít to, co funguje pro vás nejlépe. A jestli to bude vakuoterapie, tak proč ne? Jak říkám vždy, vyzkoušejte to sami a uvidíte proces léčení na svých vlastních buňkách.