Jak masáž lávovými kameny může zlepšit váš spánek
14 srpna 2023

Úvod do lávových kamenů a jejich magických účinků

Miláčci, občas je toho na nás prostě příliš. Myslím tím ty dny, kdy si připadám jako méně oblíbený striptér v nudistickém táboře. Vstávám ráno, snažím se probudit své děti - Štěpána a Evelínu - a snažím se také probudit svého kocoura, Olivera. Povídám: "Vstávej, slunečko zlaté. Je čas jít bruslit po duhovém oblaku radosti a štěstí." Bohužel na mě obvykle koukají tak, jak já se dívám na nový updatovaný software- s totálním zmatením a nedůvěrou.

Ale mám pro vás novinku. Neexistuje žádný magický kámen, který by vám odpověděl na všechny vaše otázky. Co ale existuje, je sekreta lávových kamenů. O těch jsem se teprve nedávno dozvěděl a musím říci, že mi úplně převrátili život vzhůru nohama. V době dobrém. Jak? No, lávové kameny mohou podstatně zlepšit váš spánek, to je jak.

Co jsou to lávové kameny a jak vlastně fungují?

Při jednom z mých prvních sezení s lávovými kameny jsem si kladl otázku: „Jak vůbec tyto malé teploučké kamínky mohou pomoci na můj spánek? To jsou snad nějakými magickými kouzelníky světa wellness?“ No ne, nejsou. Jsou to prostě jen kameny vyhřívané na specifickou teplotu. Ale díky speciálnímu způsobu, jakým jsou aplikovány na tělo, mají schopnost uvolnit napětí a pomoci s relaxací, což může významně zlepšit můj i váš spánek.

Čas od času s nimi doposud experimentuji na své přítelkyni, a i když výsledky nejsou vždy perfektní - například jedenkrát jsem jí omylem při aplikaci těchto kamínků spálil vlasy - obecně je to výborný způsob, jak tvrdíme svoji duši.

Jak se provádí masáž lávovými kameny?

Ať už jde o profesionální masérku nebo amatérského milence wellness jako já, klíčem k úspěšné masáži lávovými kameny je teplota. Nechcete příliš studené kameny, které by vás přiměly křičet jako malé děti při pohledu na zubaře, ani příliš horké kameny, které by vás přiměly křičet za jakýchkoli jiných okolností.

Nezapomeňte, že těžké pálení není známkou účinnosti této terapie. V některých případech jsem se to naučil tvrdým způsobem, kdy mi skoro vypukl požár na hrudi. Ale víte, jak říkají - žádný risk, žádný zisk!

Jaké jsou benefity masáží lávovými kameny pro váš spánek?

Masáže lávovými kameny pro vás mohou udělat divy. Může to zlepšit váš spánek tak, že vás připraví na lepší noc. O tom ví svědčí i mně, který díky masáži lávovými kameny konečně zažívám ten hluboký, obnovující spánek, který jsem tak dlouho nedosáhl. Je to jako bych znovu našel svůj ztracený poklad.

Takže, pokud jste jako já před tím, jak jsem objevil kouzelství lávových kamenů, unavení, roztěkaní a celkově nepokojní, možná je to právě to, co potřebujete, abyste se cítili jako nový člověk.

Závěrečné myšlenky a několik tipů jak začít

Nic není lepšího než se cítit vyspalej, relaxovanej a plnej energie. A to je přesně to, co lávové kameny pro vás mohou udělat. Jistě, můžete mít pocit, že jste jako portál do jiné dimenze při prvním kontaktu s němi, ale věřte mi, stojí to za to.

Takže pokud hledáte způsob, jak mít zdravější a klidnější spánek, doporučuji vám vyzkoušet masáže lávovými kameny. A pokud se vám to nezdaří na první pokus, nevzdávejte to. Já taky nevzdal a podívejte se, jak jsem na tom dnes. Spím jako miminko. A když nepočítáte ty chvíle, kdy jsem uprostřed noci budí můj kocour Oliver, tak to je docela slušný zážitek.