Masážní baňkování: Způsob, jak se zbavit toxinů v těle
14 srpna 2023

Uvod do světa masážního baňkování

Přiznám se, že jsem byla skeptická, když jsem poprvé slyšela o masážním baňkování. Ale pak, kdo by nebyl? Představa přísavky připevněné na mé tělo mi nepřipadala příliš přitažlivá. Ale má pokroková přítelkyně mi ji doporučila a po několika výzkumných článcích jsem se rozhodla vyzkoušet tento starý léčebný postup s čínskými kořeny. A věřte mi, jsem ráda, že jsem to udělala, a v dnešním článku vám řeknu proč.

Jak funguje masážní baňkování?

Masážní baňkování funguje tak, že se vytvoří vakuum v malých skleněných nebo plastových baňkách, které jsou poté připevněné na kůži. Toto vakuum pak způsobí, že kůže a podkožní tkáň jsou do baňky vtaženy. Baňky se poté nechají na těle od 5 do 20 minut, což způsobuje, že krev proudí do této oblasti a tím pomáhá zbavit tělo toxinů a ulevit od bolesti. Zní to strašně, že? Ale je to opravdu příjemné a uvolňující.

K čemu je masážní baňkování dobré?

Některé věci, pro které se masážní baňkování doporučuje, zahrnují bolest svalů, závratě, nespavost, vysoký krevní tlak a mnoho dalších. Dokonce se říká, že to může pomoci s hubnutím a celulitidou! Jsem si jistá, že by Lukáš (můj syn) miloval ten hubnoucí aspekt, i když jsem si jistá, že se mu myšlenka baňkování na jeho těle nelíbila.

Jak se připravit na masážní baňkování?

Předtím, než začnete s baňkováním, je velmi důležité se řádně připravit. Nikdy byste neměli provádět baňkování na suchou kůži, proto je doporučeno používat olej. Navíc je velmi důležité se před baňkováním vyhnout jídlu a pití, protože proces může způsobit určité nepohodlí, pokud jste předtím jedli nebo pili hodně. A taky, čaj nebo voda před baňkováním jsou velmi důležité. Nezapomeňte také na dostatek odpočinku po masáži, aby tělo mohlo plně využít přínosů baňkování.

Co očekávat během a po masážním baňkování?

Nemějte strach, když uvidíte modřiny po baňkování. To je normální a součást procesu! Když mi přítelkyně poprvé ukázala své modřiny, byla jsem zděšená, ale teď vím, že to je přirozená reakce těla na léčení. Může to být také trochu nepohodlné, protože baňkování zvyšuje průtok krve, ale bolest by měla být snesitelná a dočasná. Většinou, je to pocit intenzivní relaxace a očisty, který zůstává dlouho po ukončení masáže.

Několik tipů a triků pro masážní baňkování

Chybí vám sklo? Bez obav. Můžete vypadat jak mimozemšťan, ale můžete použít obyčejné sklenice z kuchyně. Nebo co takhle zkusit baňkování nohou? Je to úžasné pro lidi, kteří tráví hodně času na nohou. A co těch 20 minut? Nemůžete klidně ležet tak dlouho? Bez problémů, baňkování lze provést i v pohybu. Pohybujte s baňkou po těle a užívejte si takzvané "suché baňkování". Také doporučuji nezapomenout na dostatečný pitný režim. Po masáži je důležité doplnit tekutiny, aby tělo mohlo lépe vyplavovat toxiny.

Příběhy z mého života s masážním baňkováním

Nevím, jak vy, ale já mám radši osobní příběhy než vědecké články. Tak tedy jeden ode mne. Moje první zkušenost s masážním baňkováním byla trochu dramatická. Můj terapeut mi řekl, abych si odpočinula po baňkování, ale já jsem jak si to asi dokážete představit, neslyšela. Vzala jsem Lukáše na hřiště a najednou jsem se cítila velmi slabá. To byl pro mě silný náznak, že si po baňkování opravdu musím odpočinout a doplnit tekutiny. Od té doby si po každé masáži vychutnávám klidný večer s hrnkem čaje. A víte, jak se říká - co tě nezabije, to tě posílí. Tohle rozhodně platí i v případě masážního baňkování!