Medová masáž jako součást wellness dovolené
14 srpna 2023

Úvod do světa medových masáží

Jakmile mi kamarád poprvé zmínil slova "medová masáž", nepodařilo se mi odolat tomu, abych nezatáhl obočí do výrazu "cože?". Ale jak jsem se brzo dozvěděl, medová masáž je skvělou volbou pro ty, kdo hledají něco jedinečného a obohacujícího, aby se z relaxační dovolené stala dokonalá wellness zkušenost. Medová masáž je kombinací slasti a efektivity, přírodní cestou, jak se zbavit negativních dopadů stresu a odhloupnout tělo.

Jak proč a proč medová masáž?

Takže možná se ptáte, co je medová masáž a proč bych o ní jednal jako o něčem, co by mělo být hlavní součástí mé wellness dovolené? No, ona je to trochu víc než jen masáž. Medová masáž je starobylý způsob léčení a obnovy pokožky, který se datuje do dávných dob. Med se používal jako léčivý agent nesčetné tisíce let před naším letopočtem. Jeho účinky na tělo a duši jsou prokazovány dlouhým seznamem studií a výzkumných prací.

Dokonce i moje Zuzana, která se začala věnovat medovému obal a masážím nedávno, mi potvrdila, že med má v sobě úžasné léčivé schopnosti. Jeho použití při masáži má blahodárný dopad jak na tělo a duši. Když jsem si na Zuzaninu radu dopřál svoji první medovou masáž, mohl jsem upřímně říci, že jsem se cítil jako znovuzrozený.

Tělo a med, přátelé navždy

Možná to zní trochu divně, ale tělo a med opravdu jdou ruku v ruce - nebo bych měl říci, tělo v medu? Ale vážně, pokud mluvíme o benefitách medové masáže, nelze opomenout, že jsou četné a rozhodně stojí za to být prezentovány.

Medová masáž je považována za skvělý detoxikační nástroj. Provedením masáže medem se otvírají vaše póry a med pak tahá nečistoty a toxiny z těla. Pokud jste někdy chtěli mít pocit, jako byste obnovili své tělo na tovární nastavení, medová masáž je tím pravým způsobem.

Zajímavosti o medové masáži

Jste faktaři? Dobře pro vás, protože medové masáže jsou náplní řady zajímavých faktů a tipů. Víte například, že med ve své čisté formě nikdy nezkaží a může vydržet stovky let? To je pravda! To je jedna z vlastností, které mají medové obaly a masáže tak speciální. Med je opravdu univerzální nástroj pro zábavu, relaxaci a hlavně zdraví.

Možná jste také slyšeli, že med je skvělý pro pleť, ale věděli jste, že může také pracovat jako přírodní antibiotikum, antiseptikum a antimykotikum? Ano, to je pravda. Když jsem se to dozvěděl, byl jsem doslova paf. Kdo by pomyslel, že ta sladká chuť, která nás provází celým životem, má takový potenciál!

Zkušenost a pocity po medové masáži

Mnoho lidí se mě ptá, jaké to je, když si dopřejete medovou masáž. Jaké jsou pocity a dojmy? Jak se cítíte po ní? To je otázka, na kterou se může obtížně odpovědět, protože když jsem šel na svou první medovou masáž, nebyl jsem si jistý, co očekávat. Ale mohu vás ujistit, že pocity jsou omamné a lze je srovnat jen málo s čím.

Jakmile jsem si lehl s nahým tělem na masážní lůžko a masérka mi začala nanášet teplý med, bylo mi jasné, že jsem ve středu něčeho skutečně speciálního. Celý proces byl jakýmsi rituálem očisty a vracel mě zpět do přírody, ze které jsme všichni vyšli.

Právě ta přirozenost a jednoduchost medové masáže mě naprosto fascinuje a přiměla mě uvědomit si, že toto je cesta, jak si opravdu odpočinout a načerpat nové síly. Nežijeme vždy jednoduchý život. Je plný stresu, přetěžování a rychlosti. Občas potřebujeme zpomalit. Přijmout něco přirozeného. Přijmout něco, co nás krmí od hlavy až k patě. A já jsem našel svou odpověď v medové masáži.