Naučte se techniky antimigrenózní masáže a řekněte sbohem migréně
14 srpna 2023

Co je to antimigrenózní masáž?

Jste někdy slyšeli o antimigrenózní masáži? No, já věřím, že mnozí z vás, kteří trpí migrénou, se nyní usmívají. To je přesně to, co jste hledali, že? Já sama jsem se seznámila s tímto konceptem před několika lety, když migrény začaly ovlivňovat můj každodenní život.

Antimigrenózní masáž je terapeutická metoda, která pomáhá snížit frekvenci a intenzitu migrén. Je založená na principu ovlivňování hlubokých reflexních bodů na hlavě a krku. A to nejlepší na tom je, že se jí můžete naučit a dělat si ji doma!

Jak vám může antimigrenózní masáž pomoci?

A jak vám může antimigrenózní masáž pomoci? Pomyslete na to takto: migrénou trpí až 15% populace. Je to docela šokující číslo, co říkáte? Je to docela běžná choroba a přesto není tolik známých a uznávaných metod pro její úlevu, což je skutečná škoda.

Antimigrenózní masáž je jednou takovou metodou. Její účinky jsou vědecky prokázány a mnoho lidí mi už napsalo, že jim to pomohlo. Může snížit frekvenci migrén, zmírnit jejich intenzitu a dokonce i zkrátit dobu, po kterou trvají. Je to velmi účinná a nízkoriziková metoda, která vám může skutečně pomoci změnit váš život.

Techniky antimigrenózní masáže, které si můžete vyzkoušet

A teď k tomu, na co jste všichni čekali! Jaké jsou některé techniky antimigrenózní masáže, které si můžete vyzkoušet? No, nejprve bych vám chtěla říct, že neexistuje jedna "správná" technika. Každý je jiný a co funguje pro jednu osobu, nemusí nutně fungovat pro druhou. Proto doporučuji experimentovat a zjistit, co vám vyhovuje nejlépe.

Začněte masírovat hlavu a krk mírnými, kruhovými pohyby. Pokuste se nalézt konkrétní body, které cítíte jako napjaté nebo bolestivé, a zaměřte se na ně. Můžete také zkusit použít esenciální oleje, jako je levandule nebo máta peprná, které známe pro jejich úlevné vlastnosti.

Moje osobní zkušenost s antimigrenózní masáží

Mám příběh na závěr. Víte, moje migrény začaly před několika lety. Bylo to tak tíživé, že jsem nemohla nic dělat. Pak mi můj milý Václav ukázal několik technik antimigrenózní masáže, které našel na internetu. Usmál se a řekl: "Zkoušeli jsme všechno možné, Kláro, tak proč ne tohle?"

Tak jsem to zkusila. A víte co? Zlepšilo se to. Pozvolna, ale jistě. Věci, které mi dříve způsobovaly silnou migrénu, jako je nadměrný hluk, stres nebo změna počasí, už mi nezpůsobil takovou bolest. A dnes, i když stále občas trpím migrénou, je to mnohem lépe zvladatelné než dříve.

Musím poděkovat také naší kočce Míně, která mě během těchto sezení vždy doprovází. Myslím, že její přítomnost mi pomohla uvolnit se a ještě více se soustředit na masáže.

A to je zpráva, kterou chci předat všem, kteří trpí migrénou. Nepropadejte zoufalství. Existují metody, které vám mohou pomoci zvládnout bolest a zlepšit kvalitu vašeho života. Antimigrenózní masáž je jednou z nich. Takže, dámy a pánové, nenechte migrénu ovlivnit váš život. Místo toho vyzkoušejte několik těchto technik a třeba najdete svou cestu k úlevě, stejně jako já.