Zdravotní výhody havajské masáže Lomi Lomi
14 srpna 2023

Úvod do světa havajské masáže Lomi Lomi

Není to tak dávno, co jsem na jedné z dovolených našel únik od světa ve Havajských ostrovech, kde jsem poprvé zkoušel masážní techniku, která je globálně známá jako Lomi Lomi. A víte co? Byl jsem ohromen! Myslím, že stojí za to se o to podělit. Ale nejprve, než se ponoříme do výhod havajské masáže Lomi Lomi, pojďme se podívat na to, co to vlastně je.

Co je to Lomi Lomi?

Lomi Lomi je tradiční havajská masáž, která má své kořeny v havajské filosofii zvané Huna. V překladu "Lomi" znamená "rozmasírovat" a tak masáž Lomi Lomi doslovně znamená "masáž, masáž". Ale nezastavujte se jen u toho, co znamená slovo. Lomi Lomi je mnohem víc než jen masáž. Je to celková terapie těla i mysli, která se stále více uznává po celém světě.

Proč je Lomi Lomi tak zvláštní?

Jedním z klíčových aspektů, který dělá Lomi Lomi výjimečnou, je integrace těla, mysli a ducha. Trem, kdo provádí masáž, nejen pracuje na fyzických svalových napětích, ale také na emočních napětích, které mohou ovlivnit náš fyzický stav. A jak říká moje manželka Jitka, že jako muž, který je často pohlcen prací a závazky, si často neuvědomujeme, jak moc naše emoce ovlivňují naše tělo.

Zdravotní výhody Lomi Lomi

Obrátila jsem se na odborníky na to, aby mi poskytli nějaké informace o zdravotních výhodách masáže Lomi Lomi. A ukázalo se, že jich je hodně! Například Lomi Lomi může pomoci s bolestmi svalů, napětím, únava, spánkovými problémy, stresem a dalšími chronickými zdravotními stavbami. V mnoha ohledech tedy Lomi Lomi prospívá nejen našemu tělu, ale i naší mysli.

Redukce stresu a úzkosti

Jednou z hlavních výhod Lomi Lomi, kterou můžu osobně potvrdit, je její schopnost zmírnit stres a úzkost. Ta unikátní kombinace dotyku, pohybu a dýchání dokáže totálně vypnout mozek a umožnit tělu a myslí se plně odpočívat a uvolnit.

Léčba svalové napětí a bolesti

Lomi Lomi masáž může být také užitečná při léčení svalových napětí a bolesti. Zvláštní způsob aplikace tlaku a masážních chvatů pomáhá uvolnit hluboké svalové vrstvy a obnovuje krevní oběh, což napomáhá rychlému hojení.

Větší vitalita a energie

Mnoho lidí prohlašuje, že po masáži Lomi Lomi se cítí plní energie a vitality. Díky kombinaci hlubokých a rytmických tahů masíruje terapeut celé tělo a dokáže dosáhnout stavu hluboké relaxace a obnovy energetické rovnováhy.

Moje osobní zkušenost s Lomi Lomi

Ačkoli se moje zkušenost s Lomi Lomi omezovala na potěšení z dovolené, musím říci, že efekty, které jsem zažil, byly úžasné. Po masáži jsem se cítil úplně uvolněný, jak mentálně, tak fyzicky.

Závěrečné myšlenky

Lomi Lomi je více než jen masáž, je to zážitek, který spojuje tělesné a mentální aspekty našeho bytí. Navíc, pokud jste někdy na Havaji, doporučoval bych vám, abyste si to vyzkoušeli. A kdo ví, možná vám Lomi Lomi pomůže najít tu hledanou rovnováhu mezi tělem a myslí, stejně jako to udělalo pro mě a mou manželku Jitku.

Nicméně, i když jsem jen amatérský bloger, mějte na paměti, že pokud máte zdravotní problémy, měli byste se před jakýmkoli druhem terapie poradit s lékařem. Ale pokud vás váš lékař uklidní, zkušenost s Lomi Lomi může být jedním z nejlepších rozhodnutí, které kdy uděláte pro své tělo a mysl.

Tak co říkáte, jste připraveni vyzkoušet Lomi Lomi?

A mimochodem, pokud se chystáte na Havaj, nezapomeňte se pozdravit od nás z České republiky a nezapomeňte se po masáži Lomi Lomi zastavit na šálku kávy. Je to další skvělá havajská specialita!